Kategorie
Bez kategorii

Re: Technologia wskrzeszania całej populacji

majka_monacka napisała:

> Pomysł jest świetny. Gratulacje. Ciekawi mnie tylko, czy te istoty będą emulowa

> ne równocześnie we wszystkich fazach swojego istnienia, czy tylko w 294756293,8

> 47201110001 sekundzie swojego życia. A jeśli we wszystkich fazach, to czy jedno

> cześnie te emulacje zajmą nieskończoną liczbę wszechświatów?

Po pierwsze przypominam, że pomysł nie jest mój lecz Franka Tiplera [ vide: 129.81.170.14/~tipler/ i najnowsza jego witryna.: www.singularityweblog.com/frank-j-tipler-the-singularity-is-inevitable/ ]

Ale jak już.. to zwracam uwagę, że ten sam problem jest z przekonaniem (wierzeniem) wszystkich chrześcijan, a jest ich 2, 3 miliardy ( vide artykuł pod tytułem .: ” Gdzie w mózgu mieszka Bóg? Rozmowa z prof. McNamarą” opublikowany dzisiaj w dodatku „Nauka dla każdego ” wyborcza.pl/1,145452,20123262,gdzie-w-mozgu-mieszka-bog-rozmowa-z-prof-mcnamara.html ) . Otóż chrześcijanie wierzą, że „u końca czasów – wszyscy powstaną ze zmarłych, ..i nawiasem mówiąc – „pojawią się w nieco innym ciele” (zapewne chodzi o wyższy stopień implementacji – emulacji) . Też więc też jest problem z pomieszczeniem wszystkich zmartwychwstałych ..

Oczywiste jest, że nie chodzi tu o dyskusję z realnym, fizycznym ..”pomieszczeniem wszystkich zmartwychwstałych” .. tylko o zborność przekonań 2,3 miliardów wierzących .. Tipler właśnie należy do nielicznych osób, które – na serio – z troską – próbują ową zborność jakoś uzyskiwać i wierzenia porządkować .. i stąd jego książka „Physics of christianity” .. Tipler to nie jest jakiś dureń .. nadal jest szefem katedry Universytetu w Tulane ..

Ale na moment na poważnie .. w sprawie wskrzeszenia .. całej populacji zamieszkującej kiedyś jakąś planetę… to (1) po pierwsze wskrzeszać należy chyba „dla momentu” w dzieciństwie ( młodości ? ) .. a może od zarodka, (2) należy robić to stopniowo – względem wszystkich „obywateli” -i rozłożyć to w czasie .. (3) należy wiec wyróżnić koncept reinkarnacji „zmasowanej” .

Toteż wydarzenia jakie zachodzą teraz na tej planecie .. to – być może – nic innego jak realizacja programu „wskrzeszenia” żyjącej już kiedyś cywilizacji .. 🙂 ~ Andrew Wader